Opera Mini

Opera Mini dla iPhone

Najszybsza przeglądarka internetowa dla iPhone i iPad

Opera Mini to interesująca alternatywa dla przeglądarki Safari na Twoim iPhonie czy iPadzie. Jest nie tylko szybsza, ale również zdecydowanie usprawnia zarządzanie stronami.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Szybkie ładowanie stron
  • Opcja szybkiego wybierania
  • Łatwe zarządzanie kartami
  • Dostęp do menu po dłuższym przyciśnięciu ekranu
  • Zapamiętuje hasła
  • Wspiera Opera Link

Wady

  • Strony nie zawsze dobrze zrenderowane
  • Ma problemy z JavaScript'em
  • Mogłaby być lepiej zintegrowana z iOS'em

Doskonały
9

Opera Mini to interesująca alternatywa dla przeglądarki Safari na Twoim iPhonie czy iPadzie. Jest nie tylko szybsza, ale również zdecydowanie usprawnia zarządzanie stronami.

Poruszasz się błyskawicznie 

Wielką zaletą przeglądarki Opera Mini jest użyta w niej technologia do renderowania stron. Opera posiada swoje własne serwery, dzięki którym pobór danych skompresowany zostaje niemal w 90%, zanim dane znajdą sie na Twoim telefonie. Mało prawdopodone, że odczujesz jakąkolwiek różnicę, jeśli chodzi o czas ładowania się stron względem przeglądarki Safari. Kiedy jednak strona już zostanie otwarta, wszystkie jej elementy wyświetlają się jednocześnie, podczas gdy Safari często potrzebuje czasu, aby załadować poszczególne fragmenty.

Ponadto, Opera Mini naprawdę ułatwia poruszanie się po internecie. Dostępna jest, na przykład opcja szybkiego wybierania strony startowej, gdzie możesz zaprogramować 9 ulubionych stron i ładować je za pomocą jednego dotknięcia. Dodatkowo, aplikacja posiada łatwe w użyciu narzędzie do poruszania się między otwartymi kartami

Opera Mini na iPhone ma także inne przydatne opcje oszczędzające czas użytkownika. Aplikacja wyposażona jest w funkcję autouzupełniania adresu, narzędzie do wyszukiwania treści na stronie, może także zapamiętywać hasła. Posiada również wsparcie dla funkcji Opera Link, co pozwoli Ci zsynchronizować zakładki z desktopową wersją Opery, a także przycisk Share do szybkiego przesyłania linków przez e-mail, Facebook, Twitter czy Google+.

Poruszanie się po Opera Mini

Poruszanie się po stronach internetowych z aplikacją Opera Mini stało się prawdziwą przyjemnością, zwłaszcza odkąd poprawiono nieudany zoom, który był wybitnie denerwujący w poprzednich wersjach. Powiększanie i zjeżdżanie w dół strony jest obecnie znacznie bardziej płynne i dorównało pod tym względem przeglądarce Safari.

Kiedy klikniesz na ikonę Tabs (karty), pojawi się panel z miniaturami otwartych aktualnie stron. Wystarczy wybrać i dotknąć którąś z nich, aby natychmiast do niej przejść. W przeciwieństwie do Safari, Opera Mini nie ładuje ponowanie każdej strony, do której wracasz. Ponadto, przeglądarka ta ma możliwość otwierania linków jako osobnych kart. 

Dotykając i przytrzymując palec w Opera Mini dostaniesz się do menu, z którego można wykonać szereg operacji, na przykład otworzyć link w nowej karcie, edytować stronę startową czy wybrać tekst. 

Jedną z ważniejszych rzeczy, które należy odnotować jest to, że Opera Mini nie zawsze jest w stanie właściwie zrenderować strony i wielu użytkowników spotkało się z sytuacją, gdzie pewne strony nie działały tak dobrze, jak podczas korzystania z Safari. Ponadto, aplikacja ma pewne problemy z JavaScript’em.  

Innym problemem Opery Mini jest jej niepełna integracja z systemem iOS, w czym Safari ma zdecydowaną przewagę. Aplikacja nie wspiera na przykład geolokacji czy natywnego klienta poczty.

Nie dorównuje Safari

Opera Mini gwarantuje szybkie ładowanie stron oraz masę narzędzi usprawniających przeglądanie witryn. Jednak problem polega na tym, iż wiele stron internetowych jest kompatybilnych wyłącznie z Safari i Chrome, co oznacza, że na Operze Mini może pojawić się problem z poprawnym renderowaniem. 

Z tego właśnie powodu, Opera Mini nie jest jeszcze gotowa, aby zastąpić Safari. Warto jednak mieć zainstalową ją jako drugą przeglądarkę, jeśli zależy Ci na szybkości podczas korzystania z internetu.

Najczęściej pobierane Przeglądarki Internetowe na iphone

Opera Mini

Download

Opera Mini 13.0.0

Opinie użytkowników o Opera Mini

Sponsorowany×